Czym dokarmiać nasze koty?

Z pewnością każdy z nas miał za sobą ten moment, kiedy to ich latorośl wszem i wobec oświadcza, że chce posiadać w domu zwierzątko. Co wówczas robić? Czy kategorycznie odmawiać maluchowi zwierzaka? To zależy od kilku czynników. Po pierwsze, warunków mieszkalnych naszej rodziny.

Jeśli mieszkamy w małym mieszkanku w bloku możemy zapomnieć o większych rasach, takich jak wilczur, czy bernardyn. Pamiętajmy także, że zbyt głośny zwierzak będzie zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie chcemy z nimi zadzierać. Wtedy dochodzimy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla naszej rodziny jest kociak.

Gdy już wprowadziliśmy do domu kota, okazuje się, że oto mamy w rodzinie absolutnego króla. Kot jest wielkim egocentrykiem i nic nie dzieje się bez jego pozwolenia. Decyduje on nawet, kiedy możemy go popieścić. Wiecznie wędruje własnymi ścieżkami. Samodzielnie zajmuje się swoją higieną- przecież kociaki to straszne czyściochy.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli pragniemy jakoś rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu zapewnić właściwe pożywienie. Na rynku możemy dostać wiele specjalistycznych pokarmów, w zależności od wieku pupila oraz jego codziennej aktywności. Już mnóstwo ludzi się przekonało, że bardzo dobrze się sprawdza sucha karma karma dla psów aktywnych dla kota. Wystarczy przeszukać jakikolwiek internetowy sklep zoologiczny (np. a odnajdziemy tam ogromny wybór pożywienia, jak na przykład: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z nich zawiera wiele składników odżywczych, tak potrzebnych do prawidłowego wzrostu naszego kociaka.

Nie należy bowiem dokarmiać kotka resztkami z naszego stołu, gdyż nie wszystko, co jest dobre dla nas, będzie takie samo również dla kota. Stosując odpowiedni pokarm mamy pewność, że nasz zwierzaczek otrzymał właśnie to, co jest mu rzeczywiście niezbędne. Dzięki niemu nasz kotek ma dużo siły i energii, a jego sierść wspaniale lśni. Róbmy zakupy przez internet. W wielu internetowych marketach znajdziemy wiele wspaniałych rabatów cenowych, a towar będzie dostarczony nam pod sam dom.
18 listopada 2022