Ciekawe bandy rockowe i metalowe

Chociaż w dzisiejszych czasach znanych i wyśmienitych jest ogrom grup rocka, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i obecnie są jedną z najczęściej wznawianych grup. Ten słynny zespół podbił widownię swym doskonałym podejściem do koncerów i niesamowitymi utworami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił krytyków swoim nieziemskim brzmieniem, niesamowitym podejściem do muzyki i niesamowitymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w w średniowieczu był uważany za diabelski dysonans) (odkryj więcej…). Zwłaszcza Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego elementy można znaleźć w albumach Hell Awaits.

Popularny i wzięty Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i nowatorskich dźwięków.

Czy jakieś komentarze na temat owego tekstu Cię zaintrygowały? Zatem będzie nam niezwykle miło, jeśli dopiszesz do nich również swoje zdanie.

Początkowo odgrywał tylko rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu płyty Show No Mercy rozpoczęli karierę w metalu. Ten moment z pewnością stanowiła istotny czynnik popularności grupy Slayer, który do teraz cieszy się nieodważalną sławą ,jak również ma niezwykłe rzesze melomanów na całym świecie, a daje koncerty dziś – także w Polsce. Jeszcze innych melomanów mogą zwłaszcza silnie poruszyćintensywne nowe edycje ich wystąpień. Tak samo wzięta Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również nietuzinkowych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Początkowo odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego krążka Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in. dzięki współpracy z Kazikiem – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły ważny motyw oryginalnego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się nadzwyczajną sławą ,jak również posiada nadzwyczajne ilości fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach próbuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych wykonań wspaniałych muzyków świetnie może doradzić sprzedawca fachowego, bogato zaopatrzonego sklepu muzycznego. Zazwyczaj najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie niewątpliwie zapewnia Coma .

.

15 lutego 2023