Fińska oraz londyńska grupa muzyczna

Pochodząca z brytyjskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w stolicy kraju. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego i, w późniejszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich określać fani, zakończyli swą twórczość muzyczną w 2005 roku, ale do dzisiaj znajdują wciąż coraz więcej entuzjastów na świecie, szczególnie wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, dlatego sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple

Źródło: http://www.flickr.com/

Patrząc na fińską grupę nightwish , od przesłuchania pierwszego kawałka widać nieskrywaną pasję. W 1966 roku założono zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny oraz power metal, jednak w tworzonej przez nich muzyce nie brak elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest niezaprzeczalnie wyjątkowy wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Ciekawe podejście grupy pink floyd (kliknij) do swej muzyki, lecz również do całej otoczki swojej twórczości, widać od początku.

Zainteresował Cię ten treść?! To przejdź do oferty wycieczki szkolne lubuskie, by zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Floydzi pokazywali fanom zawsze niezwykłą grafikę na swoich albumach, a filozoficzne teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na szeroką skalę, natomiast dla uczestników – niesamowitym przeżyciem. Niemałym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nightwish jako zespół znany jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania takżę teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, który osobiście określa gatunek muzyczny tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Niewykłe wrażenia w czasie słuchania tej muzyki są zagwarantowane. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na których wskazać można teksty i muzykę o niesamowitej głębi.

10 lipca 2022