W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie swojego kota?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych czasów. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta mogą służyć nie tylko do zabijania i skór. Zrodziła się idea hodowania, a wilki, które w następnych tysiącleciach dość długo i powoli przekształcały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako dodatkowi członkowie plemion, oraz niezmiernie uważne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do ostrzegania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

Obecnie liczni nie umieją wyobrazić sobie życia bez psów czy kotów. Psy są przyjaciółmi wielu rodzin, wielu samotnym kobietom czy mężczyznom towarzyszy jakiś rozpieszczony kot. Dbamy o te zwierzęta jak o najlepszych przyjaciół, a właściwie zadbane zwierzęta oddają się nam z taką samą przyjaźnią, zwłaszcza w wypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Żeby jednak pies do końca życia był nieustającym i zadowolonym towarzyszem, bądź to samotnika, czy też licznej rodziny, musi być dobrze zadbany.

Czujesz, że ten artykuł był interesujący, ale musisz mieć więcej wiadomości. Nie zwlekaj – wejdź w poniższy link i idź do źródła (https://www.strojemikolaja.pl/dzwonek-mikolaja-mosiezny/prod_31.php).

Ułatwiają to odpowiednio przystosowane do najróżniejszych ras i wieków karmy – w przeciwieństwie do modnej opinii bardzo szczegółowo badane, testowane i sprawdzane pod wieloma względami, także przez wieloletnich, wiele oczekujących od karmy hodowców psów. Sucha karma dla psa jest nieodzowna do jego odpowiedniego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i wiele innych są skomponowane tak, by dać odpowiednią dawkę potrzebnych witamin i pierwiastków każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i innych twórców oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (sprawdź ofertę sklepu zwierzakowo).

Istnieje niezwykle dużo bardzo szanowanych producentów takich pokarmów, którzy chwalą się bardzo wykwalifikowaną ekipą zwierzęcych specjalistów, laborantów i bardzo drobiazgowo sprawdzanymi źródłami miąs, z których tworzona jest tego typu karma. Niektóre marki proponują także karmy dostosowane do trybu życia i stanu zdrowia psa – na przykład w zależności od tego, czy został wykastrowany, czy też nie – ofertę taką przedstawiają producenci Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się uważa, bardzo istotnym elementem wychowania i zdrowia naszych wychowanków. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o właściwej porcji ruchu, szczepionkach, kontakcie z różnymi psiakami i dużej porcji miłości.
1 maja 2022